С раждането на дете родителите имат много въпроси за грижите за бебето, особено ако е първородно. Основният и най-често задаван въпрос, който идва от родителите на преглед при педиатър е защо бебето плаче. Как мама и татко да разбират причините за пл
Процесът на никнене на зъби при бебетата е естествено явление, но то много често е придружено от различни неприятни симптоми. Например, телесната температура на бебето може да се повиши.
Запомнете, майки и татковци - недоносеното дете не е присъда.
Чували ли сте някога твърдението, че „ако го кърмите дълго време, детето ви ще израсне зависимо“? Съгласни ли сте с него? Или опитът ви казва друго?
Лечението на кариес на бебета – това е истинско мъчение за мъничетата.
Задачата на всяка майка през първата година от живота на новороденото бебе е да развие хармонично детето си и да му помогне да се отдели от нея. Това е много лесно да се направи, ако следвате метода на спокойното развитие на детето.
Една майка никога не може да е готова на 100% за майчинството. Просто има неща, които не ги пише в ръководствата и никой не ви ги казва предварително.
Терминът "млечни зъби" е въведен още от древногръцкия лечител Хипократ. „Бащата на медицината“ е вярвал, че тези зъби при бебетата се състоят от мляко – основната и единствена храна, която децата получават в началото на живота си.
Рядко се случва някой да приучи дете към гърне бързо и гладко. Обикновено това е сериозна работа на родителите, включваща максимално търпение и разбиране. Няма друг начин. Детето развива и усвоява нови умения и се нуждае от помощ.
За заболяването рахит говорят още древните гърци. През 17-и век са направени първите опити да се опише болестта, но истинската причина при децата става ясна едва през първата половина на миналия век.
Всяка майка, която кърми бебето си, иска да му осигури максимално здраве. Но възниква въпросът: Как мама може да получи повече полезни витамини и минерали така, че след това да ги предадете на бебето си чрез млякото?
Какво причинява тези усещания, за какви заболявания могат да подсказват? След раждането на бебето все още има много тясна връзка между него и майката, която се поддържа чрез кърменето.
Вашето бебе вече се е родило, а това означава, че ви предстои нов грижовен и тревожен период в живота. Реалността на майчинството обаче невинаги съвпада с романтичните очаквания.
Ако злите вируси можеха да дават лоши съвети на майките, какво биха им казали?
Ползите за здравето от кърменето за новороденото са много, но рядко този жизненоважен процес протича без проблеми. Дори опитна кърмеща майка може да се сблъска с такава неприятност като лактационна криза.
Не само новородено, което тепърва се учи да суче, но и по-голямо бебе може да откаже да суче. Може да има много причини за това. Нека да разгледаме най-често срещаните от тях.
В първите дни и дори няколко седмици след раждането, лактацията само се установява, тялото на майката все още се адаптира към нуждите на бебето.
Много майки се притесняват от недостатъчното производство на кърма, но невинаги е лесно да се установи дали количеството на кърмата е наистина малко.
Новороденото човече непрекъснато изследва света около себе си. Първоначално се вслушва с интерес във всички звуци. По-късно то започва да изучава тялото си: пръстчета, ръце, крака, лице.
Всеки човек на планетата е уникален. Точно затова и не трябва да поставяте в някаква твърда рамка със срокове своето бебе. Скоростта на развитието му зависи от него и от околната му атмосфера.